Domů > Nezařazené > Naši hráči a hosté v akci

Czech open Pardubice 2018

Ratingový turnaj B
Zde startoval Adam Lorenc (1901) a Václav Janeček (1852).
Adam za výkon 5 bodů z 9 partií si připasl +9 elo bodů.

V prvním kole hrál Adam (1901) na první šachovnici. Dostal nejvýše nasazeného hráče Kuzmina (2298).

Václav měl v posledních kolech turnaje o něco silnější soupeře. Za zisk 3,5 bodu z 9 partií si připsal +3 elo body.

Ratingový turnaj D

Zde startovali naši tři hráči Ondřej Janeček (1506), Josef Lorenc st.(1452) a Jitka Lorencová (1395). V této soutěži byla i začínající mládež. Tito hráči ještě neměli mezinárodní hodnoceni. Shodou okolností se našim hráčům nepovedly partie s hráči s držitely mezinárodního Fide ela.

Pepa st. za 5 bodů z 9 partií si odepsal -32 bodů,

Ondřej za 5 bodů z 9 partií -43 bodů

a Jitka za 4,5 bodu z 9 partií -29 bodů.

Příští rok by měli naši hráči zvážit start v turnaji C, kde již téměř všichni soupeři mezinárodní elo vlastní.
Hlavní velmistrovský turnaj A vyhrál se 7,5 body (s půlbodovým náskokem) Sergej Movsesjan (2635).
Na 25. místě se 6,5 body byl bez porážky dvojnásobný mistr světa mládeže 12 letý GM Praggnanandhaa Rameshbabu (2529).
Praggnanandhaa pochází z Chennai, Tamil Nadu, Indie. V roce 2013 získal titul Mistrovství světa mladých hráčů do 8 let. Titul mistra Fide získal ve věku 7 let.
V roce 2016 se Praggnanandhaa stal nejmladším mezinárodním mistrem v dějinách ve věku 10 let, 10 měsíců a 19 dní.
Dne 23. června 2018 dosáhl své třetí a poslední GM normy v Gredine Open tím, že porazil Luca Moroniho v osmém kole a stal se ve věku 12 let 10 měsíců a 13 dní, druhým nejmladším člověkem, který kdy dosáhl postavení velmistra (Sergej Karjakin dosáhl titulu ve věku 12 let a 7 měsíců).

Mistrovství ČR 4 členných družstev

Přeborníkem se stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A se 13 body ze 7 kol. O druhém až čtvrtém pořadí rozhodovalo při rovnosti 12 bodů pomocné hodnocení. 2.ŠK OAZA Praha A 3.TJ Pankrác 4.TJ Slavoj Český Těšín.
Za ŠK OAZA Praha na první šachovnici exceloval, u nás dříve hostující, David Výprachtický (2301). Za svůj výsledek 5,5 ze 7 partií si připsal + 22 elo bodů. Po započtení tohoto výsledku a přeboru Klatov, kde jako 10. nasazený vybojoval 2. místo, má v současné době Fide elo 2360.
Za družstvo ŠK Ústí nad Orlicí A hrál na 3. a 4. šachovnici u nás hostující David Kameník (1824).
Ziskem 3 bodů ze 7 partií si odepsal -13 elo bodů. Družstvo Ústí n. O. A skončilo celkem na 67 místě ze 121 startujících.

Categories: Nezařazené Tags: